Business English: dla kogo? Kiedy może się przydać i jakie umiejętności szlifuje

Realia współczesnego świata wymagają przynajmniej podstawowej znajomości języka angielskiego, w biznesie zazwyczaj nie jest to jednak wystarczający poziom. Do swobodnego porozumiewania się z zagranicznymi pracodawcami, klientami i partnerami biznesowymi potrzebne jest biegłe posługiwanie się formalną angielszczyzną, a niejednokrotnie także specyficznym slangiem korporacyjnym.

Kurs Business English wprowadza w świat specjalistycznych zwrotów i charakterystycznego stylu mówienia oraz pisania. Pozwala też posiąść umiejętności negocjacji, zarządzania i prowadzenia działań marketingowych w języku angielskim. Proponowane przez naszą szkołę lekcje to możliwość podszlifowania opanowanego dotychczas języka i opcja wzbogacenia swojego słownictwa.

Do kogo kierowany jest kurs Business English?

Kurs Business English to doskonała propozycja dla osób, które opanowały już język angielski na poziomie B2 lub wyższym, a teraz pragną wyspecjalizować się w zakresie mowy formalnej, biznesowej i korporacyjnej. Jest to opcja celująca w oczekiwania ludzi wchodzących na rynek pracy, jak i tych posiadających wieloletnie doświadczenie zawodowe. Przyda się szczególnie managerom, specjalistom HR i pozostałym pracownikom wykorzystującym w pracy język angielski. Kurs Business English to także świetne przygotowanie dla studentów marzących o rozwoju w innym państwie oraz dla przedsiębiorców dopiero planujących ekspansję na rynki zagraniczne. 

W jakich sytuacjach przydaje się kurs Business English?

Kurs Business English jest odpowiednim wyborem dla ludzi liczących na pracę w międzynarodowej lub zagranicznej firmie. Przyda się osobom zatrudnionym w Polsce oraz jednostkom stawiającym na rozwój zawodowy w innym kraju. Kurs języka angielskiego biznesowego jest skierowany do osób prywatnych, jak również do pracodawców chcących inwestować w rozwój swojej kadry pracowniczej. Lekcje prowadzone przez naszą szkołę mogą dać firmie wymierne korzyści, np. w przypadku pracowników odpowiedzialnych za kontakty z  zagranicznymi kontrahentami.

Czego uczy kurs Business English?

Zróżnicowany materiał kursu języka angielskiego biznesowego obejmuje słownictwo i tzw. soft skills. Kładziemy nacisk na słownictwo z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, outsourcingu, zaplecza administracyjnego, finansów, rachunkowości, sprzedaży. Poza przyswojeniem nowych słów i zwrotów, skupiamy się na wypracowaniu kompetencji miękkich, takich jak umiejętność przekazywania wiedzy pracownikom, rozmowy z pracodawcą lub negocjacje. Podczas lekcji odbywających się w kilkuosobowych grupach uczestnicy nauczą się wyrażeń charakterystycznych w bezpośrednich kontaktach biznesowych i w korespondencji służbowej. Język angielski może stać się dla Państwa równie oczywisty w pracy, jak język ojczysty.