Certyfikat języka angielskiego B2, C1, C2 – czy warto go mieć?

Zadaj egzamin z ILT.

Każda osoba, która zna język angielski z pewnością przynajmniej raz zastanowiła się, czy powinna zdobyć Certyfikat Cambridge B2, C1 lub C2. Strach przed egzaminem często przesłania perspektywę korzyści, jakie płyną z posiadania dokumentu, który poświadcza o zdobytych umiejętnościach i wiedzy. Jednak odpowiednie przygotowanie się, przełamanie bariery językowej i opieka profesjonalnych native speakerów, którzy nie tylko doskonale posługują się swoim językiem, ale potrafią także świetnie przekazywać swoją wiedzę uczniom, mogą sprawić, że tak jak wszyscy kursanci szkoły ILT pójdziesz na egzamin z uśmiechem i pewnością siebie.

Kiedy mogą się nam przydać?

Certyfikaty Cambridge B2, C1 i C2 opisują kompetencje w zakresie języka angielskiego, zarówno pod względem rozumienia ze słuchu, mowy, jak i pisma. Są uznawane na całym świecie, a pochwalenie się nimi w CV może otwierać drogę do wspaniałej kariery. Posiadając zaświadczenie o swoich umiejętnościach w zakresie posługiwania się angielskim w mowie i piśmie można bez trudu uzyskać zatrudnienie w dowolnym kraju, a także dorabiać sobie udzielając korepetycji będąc jeszcze uczniem lub studentem. Zdobycie certyfikatu Cambridge ułatwia nie tylko zdobycie dobrej pracy lub awansu zawodowego. To również możliwość dostania się na zagraniczną uczelnię lub zwolnienia z zaliczania przedmiotu na krajowych uniwersytetach, dzięki czemu uzyskany w ten sposób czas można zagospodarować na swój dalszy rozwój, zamiast powielać wszystko, co się już doskonale zna i umie.

Czy warto je zdobyć?

Zdobycie certyfikatu Cambridge nie jest równe uzyskaniu najlepszej posady, ale to niewątpliwie duży atut, który wyróżnia nas na tle konkurentów. Nieistotny jest fakt, że wielu kandydatów może znać język na tym samym poziomie. Ważne jest to, kto posiada dokument, który dokładnie precyzuje naszą wiedzę i udowadnia rzeczywiste umiejętności w oczach rekrutera i pracodawcy. Co więcej, certyfikat otwiera drogę do najlepszych uczelni, nie tylko na terenie naszego kraju, a także zwalnia ze zbędnych zajęć na polskich uniwersytetach i zaliczania kolejnych egzaminów, które niczego już nie wnoszą do zdobytych wcześniej kompetencji. W związku z powyższym na pytanie, czy warto uzyskać taki dokument, odpowiedź naturalnie brzmi “tak”.

Certyfikat Cambridge jest niezaprzeczalnie bardzo korzystnym dokumentem, który może przydać się jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwania pracy. Zdobycie go nie musi być trudnym ani stresującym zadaniem, jeśli odpowiednio się do tego przygotujemy. Nauka w małych grupach, pod okiem kompetentnych native speakerów i polskich lektorów ze szkoły ILT to gwarancja, że egzamin będzie dla każdego “a piece of cake”.