Jak wybrać dobrą szkołę języka niemieckiego w Krakowie? Która jest najlepsza? Na co zwracać uwagę?

Umiejętność sprawnego komunikowania się w języku obcym jest niezwykle ważna, przydatna i nie do przecenienia. Dla młodych ludzi stwarza szansę na podjęcie studiów na zagranicznych uczelniach, poznawanie świata oraz otwarcia się na inne kultury i obyczaje. Dla osób aktywnych zawodowo biegłe posługiwanie się językiem obcym zwiększa możliwość wynegocjowania atrakcyjnych warunków kontraktu lub rozwoju zawodowego poprzez udział w międzynarodowych szkoleniach. Dla ludzi w każdym wieku nauka języka jest najbardziej skutecznym rozwiązaniem na pobudzanie pracy mózgu, poprawianie zdolności koncentracji i zwiększanie efektywności procesów pamięciowych.

Jeśli podjąłeś już decyzję, że chcesz się uczyć języka obcego we współpracy ze szkołą językową, to kolejnym krokiem będzie znalezienie odpowiedniego miejsca. Takiego, które stworzy możliwość nauki i rozwoju umiejętności na każdym etapie zaawansowania. Miejsca, w którym będziesz się czuć komfortowo a kadra dydaktyczna będzie podtrzymywała Twój zapał do nauki i motywowała do dalszego zdobywania nowych kompetencji językowych. W poniższym poradniku pokażemy Tobie jak wybrać dobrą szkołę języka niemieckiego w Krakowie.

Na co zwracać uwagę wybierając szkołę językową?

Sprawdzając kilka podstawowych informacji na temat wybranych szkół możesz wybrać, tę która jest najlepsza. Jakie to informacje?

Doświadczenie.

Sprawdź od jakiego czasu szkoła funkcjonuje na rynku? Ilu słuchaczy wykształciła i kto jest jej założycielem? Warto również zweryfikować czy zdobyła jakieś prestiżowe wyróżnienie oraz z jakimi instytucjami współpracuje. Np. nasz ośrodek w 2016 roku zdobył tytuł “najlepszej szkoły języka angielskiego” wg Newsweek, współpracuje z British Council i Goethe-Institut oraz jest członkiem założycielem Związku Szkół Języka Niemieckiego DAF Plus.

Zakres kursów.

Jeśli zależy Ci, aby nie tylko nauczyć się języka na poziomie podstawowym, ale również chcesz rozwijać dalsze umiejętności, a może nawet zdawać egzamin certyfikacyjny, wybierz szkołę, która kompleksowo Cię do tego przygotuje. U nas dostępne są kursy zarówno standardowe (A1 do C2) jak również te przygotowujące do egzaminu, a osobom ceniącym sobie naukę w kameralnym gronie, możemy zaoferować kursy indywidualne.

Nauczyciele i grupy.

Warto przeanalizować kto prowadzi zajęcia w danej szkole, czy są to lektorzy polscy czy “muttersprachler”. Jakie mają przygotowanie do nauczania języka? W jakiej wielkości grupach prowadzone są zajęcia? Pamiętaj, że nauka będzie najbardziej efektywna w grupach, w których jest ok. 10 osób. Zobacz też czy szkoła oferuje lekcje pokazowe, które mogą Ci dać obraz panującej tam atmosfery i podejścia do uczniów. Wartością dodaną będzie e-platforma dla słuchaczy.

Poświęcając odrobinę czasu na tych kilka prostych kroków zapewnisz sobie wybór najlepszej szkoły i komfort nauki, na którym Ci zależy.