Jak wybrać dobrą szkołę języka niemieckiego w Krakowie? Która jest najlepsza? Na co zwracać uwagę?

Umiejętność sprawnego komunikowania się w języku obcym jest niezwykle ważna, przydatna i nie do przecenienia. Młodym ludziom stwarza szansę podjęcia studiów na zagranicznych uczelniach, poznania świata, a także innych kultur i obyczajów. Dla osób aktywnych zawodowo osób biegłe posługiwanie się językiem obcym zwiększa szanse wynegocjowania lepszych warunków pracy lub rozwoju zawodowego przez udział w międzynarodowych szkoleniach. Dla ludzi w każdym wieku nauka języka jest świetnym sposobem na pobudzanie pracy mózgu, poprawianie zdolności koncentracji i zwiększanie efektywności procesów pamięciowych.

Jeśli podjąłeś już decyzję, że chcesz się uczyć języka obcego we współpracy ze szkołą językową, to kolejnym krokiem będzie znalezienie odpowiedniego miejsca. Takiego, które stworzy możliwość nauki i rozwoju umiejętności na każdym etapie zaawansowania. Miejsca, w którym będziesz się czuć komfortowo, a kadra dydaktyczna będzie podtrzymywała Twój zapał do nauki i motywowała Cię do dalszego zdobywania nowych kompetencji językowych. W tym poradniku pragniemy Ci pokazać, jak wybrać dobrą szkołę języka niemieckiego w Krakowie.

Na co zwracać uwagę przy wyborze szkoły językowej?

Sprawdzając kilka podstawowych informacji na temat wybranych szkół możesz wybrać, tę która jest najlepsza. Jakie to informacje?

Doświadczenie.

Sprawdź, od jakiego czasu szkoła funkcjonuje na rynku? Ilu słuchaczy wykształciła i kto jest jej założycielem? Warto również zweryfikować, czy zdobyła jakieś prestiżowe wyróżnienie oraz z jakimi instytucjami współpracuje. Np. nasza szkoła zdobyła w 2016 roku tytuł “najlepszej szkoły języka angielskiego w Krakowie” wg Newsweeka, współpracuje z British Council i Instytutem Goethego oraz jest członkiem założycielem Związku Szkół Języka Niemieckiego DAF Plus.

Zakres kursów.

Jeśli zależy Ci, aby nie tylko nauczyć się języka na poziomie podstawowym, ale również chcesz rozwijać dalsze umiejętności, a może nawet zdawać egzamin certyfikacyjny, wybierz szkołę, która kompleksowo Cię do tego przygotuje. Szkoła powinna oferować zarówno kursy standardowe (A1 do C2), jak również przygotowujące do egzaminu, a osobom ceniącym sobie naukę w kameralnym gronie kursy indywidualne.

Nauczyciele i grupy.

Warto przeanalizować kto prowadzi zajęcia w danej szkole, jakie ma przygotowanie do nauczania języka? Tak zwani rodzimi użytkownicy języka (Muttersprachler lub native-speakers) nie zawszą mają odpowiednie przygotowanie metodyczne. Ważne jest te, w jakiej wielkości grupach prowadzone są zajęcia? Pamiętaj, że nauka będzie najbardziej efektywna w grupach, w których jest ok. 10 osób. Wartością dodaną będzie e-platforma dla słuchaczy. W chwili obecnej bardzo ważne jest, czy szkoła potrafiła przejść w efektywny sposób na nauczanie online. Wiele szkół miało i wciąż ma z tym duży problem…   

A więc poświęcając odrobinę czasu na tych kilka prostych kroków zapewnisz sobie wybór najlepszej szkoły i komfort nauki, na którym Ci zależy.