Nauka niemieckiego dla początkujących. Jak wybrać właściwą szkołę?

O tym, jak niezbędna jest znajomość języków obcych, przekonują się osoby, które np. w ramach pracy zawodowej skazane są na kontakty z osobami nieposługującymi się językiem polskim. W kontaktach tych często przydatny okazuje się także język niemiecki, szczególnie gdy utrzymujemy zawodowe kontakty z osobami z Niemiec, Austrii, Szwajcarii czy Liechtensteinu, a który jest trochę zaniedbany w naszym systemie oświatowym. Nasza Szkoła oferuje w tym zakresie efektywną pomoc wszystkim chętnym, również tym, którzy chcą rozpocząć naukę niemieckiego od podstaw.

Od czego zacząć?

Pierwszy i najważniejszym krokiem, jaki powinna wykonać osoba zainteresowana nauką języka niemieckiego jest… poszukanie i zapisanie się do cieszącej się dobrymi opiniami szkoły językowej. Szukanie dobrego lektora na własną rękę nie jest łatwe i nie ma pewności co do kompetencji danej osoby. W naszej Szkole mamy do czynienia z osobami w różnym wieku, którzy ufają naszym sprawdzonym metodom nauczania i widzą efekty w komunikacji w języku obcym. Stawiamy na zintegrowanie wszystkich sprawności językowych ze szczególnym naciskiem na umiejętność komunikacji. Osoby uczęszczające na nasze kursy słuchają prawidłowej wymowy słów w języku niemieckim, uczą się sprawnie komunikować ustnie i pisemnie w tym języku.

Najwięcej wątpliwości przed zapisaniem się na kurs języka niemieckiego mają osoby dojrzałe, które uważają, że w ich przypadku nauka przebiegać będzie wolniej i mniej efektywnie. Chcemy obalić ten mit – niezależnie od tego, czy dana osoba chce poznać język obcy w celach zawodowych, czy też interesuje się kulturą danego kraju, jego literaturą czy historią, na przystąpienie do nauki języka nigdy nie jest za późno! A nasi nauczyciele w tym chętnie pomagają.

Nauka w szkole językowej

Osoby rozpoczynające przygodę z językiem niemieckim w szkole językowej powinni zostać poddani specjalnemu testowi, który ma sprawdzić ich poziom znajomości języka. Ma on za zadanie dostarczyć lektorowi wiedzy na temat stopnia znajomości języka przez kursanta – dzięki temu będzie on w stanie dopasować metody nauczania w indywidualny sposób. W zależności od potrzeb nauka w szkole językowej może odbywać się indywidualnie lub w kilkuosobowych grupach. Najczęściej jest to uzależnione od ilości wybranych godzin nauki w tygodniu i zmienia się wraz z nadejściem kolejnych semestrów nauki.

Nauka niemieckiego w naszej Szkole opiera się na indywidualnym podejściu do ucznia – może on liczyć na dokładne wyjaśnianie zasad gramatyki, wymowy i słownictwa. Skupiamy się na efektywnych metodach nauczania, które integrują poznawanie języka obcego zarówno w mowie jak i w piśmie, uczą poprawności gramatycznej i prawidłowej wymowy. W ciągu kilka miesięcy możemy nauczyć podstaw języka osobę, który dotychczas nie miał z nim styczności. Lubimy takie wyzwania!