Nauka niemieckiego – jak zacząć? Wybór szkoły językowej dla początkujących.

O tym, jak przydatna jest znajomość języków obcych przekonują się w szczególności osoby dorosłe, które najczęściej w pracy spotykają się z ich występowaniem. Okazuje się, że obok języka angielskiego dla Polaków przydatny jest także język niemiecki, którego nauka nie zawsze możliwa jest w szkołach. Nasza szkoła językowa podejmuje się współpracy ze wszystkimi osobami, które chcą rozpocząć naukę niemieckiego od podstaw.

Od czego zacząć?

Pierwszy i jedynym krokiem, jaki powinna wykonać osoba zainteresowana nauką języka niemieckiego jest… zapisanie się do szkoły językowej. W naszej placówce mamy do czynienia z osobami w różnym wieku, którzy ufają naszym metodom nauczania i widzą efekty w lepszym posługiwaniu się obcą mową. Stawiamy na zintegrowanie nauki mowy oraz pisma, po to by kursanci posiedli jak najpełniejszą wiedzę na temat języka. Dzięki temu osoby uczęszczające na kurs w pierwszej kolejności słuchają sposobu wymawiania słów w języku niemieckim, uczą się je zapisywać oraz wypowiadać.

Najwięcej wątpliwości przed zapisaniem się na kurs języka niemieckiego mają osoby dojrzałe, które uważają, że w ich przypadku nauka przebiegać będzie wolniej i mniej efektywnie. Chcemy obalić ten mit – niezależnie od tego, czy kursant chce poznać język obcy w celach zawodowych, a może interesuje się kulturą kraju i pragnie poznać tajniki jego mowy, na przystąpienie do nauki nigdy nie jest za późno! Wszystko za sprawą podejścia nauczycieli.

Nauka w szkole językowej

Osoby rozpoczynające przygodę z językiem niemieckim w szkole językowej poddawane są specjalnemu testowi, który sprawdzić ma ich poziom znajomości języka. Ma on za zadanie dostarczyć lektorowi wiedzy na temat stopnia znajomości języka przez kursanta – dzięki temu będzie on w stanie dopasować metody nauczania w indywidualny sposób. W zależności od potrzeb nauka w szkole językowej może odbywać się indywidualnie lub w kilkuosobowych grupach. Najczęściej jest to uzależnione od ilości wybranych godzin nauki w tygodniu i zmienia się wraz z nadejściem kolejnych semestrów nauki.

Nauka niemieckiego w naszej szkole językowej opiera się na indywidualnym podejściu do ucznia- kursant może liczyć na dokładne wyjaśnianie zasad gramatyki, wymowy i leksyki. Skupiamy się na opracowywaniu takich metod nauki, które integrować będą poznawanie języka niemieckiego zarówno w mowie i piśmie, stawiając na naukę słów, konstrukcji zdań oraz wymowy. Jesteśmy w stanie już w kilka miesięcy poprawić znajomość języka u kursanta, który dotychczas nie miał z nim styczności. Nauka od podstaw u osób w każdym wieku jest naszą specjalnością!