Online czy stacjonarnie?

Za nami semestr wiosenny…

Zaczęliśmy go stacjonarnie, ale po dwóch tygodniach przeszliśmy całkowicie na tryb online. Na szczęście pracowaliśmy wcześniej z wykorzystaniem e-learningu, więc mieliśmy szansę dobrze wykorzystać zdobyte doświadczenia.

Tak więc możemy już chyba odpowiedzieć na pytanie: Czy zajęcia online są lepsze niż stacjonarne?

Zajęcia online mają swoje zalety. Uczący się jest bardziej skoncentrowany na swoich zadaniach, lektor może pokazywać różne teksty poszczególnych osobom, może dzielić uczniów na podgrupy (break-out rooms), może korzystać z ćwiczeń interaktywnych itp.

Zajęcia stacjonarne dają z kolei możliwość spotkania osobistego, lepszego oddania mowy ciała, stworzenia większego zaangażowania. Konwersacje odbywają się w bardziej naturalny sposób.
Poza tym wychodzimy z domu i mamy chwilę oderwania się od codziennych spraw, a to pozwala na lepsze przyswojenie zdobytych wiadomości.

Podsumowując – jedno i drugie ma swoje zalety.

I jeszcze zapowiedzi 🙂

We wrześniu nowość – 3-tygodniowe kursy tematyczne zorientowane na komunikację i płynność wypowiedzi.

Część kursów będzie mieć charakter stacjonarny. Nasze przestronne sale umożliwiają zachowanie odpowiednich odległości między uczestnikami kursów, tak więc liczymy na to, że nawet w przypadku wirusa “krążącego po świecie” będziemy mogli się spotykać osobiście.

Nasz sale zapewniają zachowanie odpowiednich odległości 🙂

Oferta kursów online zostanie oczywiście zachowana, ponieważ bardzo się sprawdziła. Jest to też oferta dla osób mieszkających w innych częściach Polski i nie tylko 🙂

Planujemy też kursy hybrydowe, częściowo stacjonarne, a częściowo online. Więcej na ten temat w sierpniu

Wasz Zespół ILT